Infolinia sprzedażowa | Pn-Pt: 8:00 - 21:00 | Sob-Ndz: 9:00 - 21:00

Potrzebujesz ubezpieczenie? Zadzwoń
801 333 222 lub zamów rozmowę

15290734_xl

Bezszkodowa jazda = większe zniżki na OC i AC

15290734_xl

Bezszkodowa jazda = większe zniżki na OC i AC

  • Dodano:
  • Autor: Gabriel Niedziołko
  • Ocena:
    2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5
    Loading...

Jazda bez wypadków i stłuczek? To nie tylko możliwe, ale również bardzo opłacalne. Za każdy rok bezszkodowej jazdy otrzymasz zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne.

Składki kalkulowane są na podstawie ryzyka spowodowania szkody przez właściciela pojazdu i ewentualnie przez innych kierowców. Pod uwagę bierze się kilka czynników, m.in. miejsce rejestracji i przebieg historii jazdy wszystkich podanych przy ubezpieczeniu kierowców.

Każdy rok bezszkodowej jazdy jest nagradzany zniżkami. Dotyczy to zarówno ubezpieczenia OC, jak i AC. Cena polisy zależy od ryzyka, które wiąże się z prawdopodobieństwem wystąpienia zdarzenia oraz ewentualnymi konsekwencjami.

Poziom zniżek za rok bezszkodowej jazdy może być różny i zależy od ubezpieczyciela. Przeważnie jest to 5-15 %. Zniżki za poszczególne lata się sumują. Im dłużej jeździsz nie powodując wypadków ani stłuczek, tym większą zniżkę uda Ci się uzyskać. Może sięgnąć nawet 60% składki. Zniżki wypracowane u jednego ubezpieczyciela honorowane są przez inne zakłady ubezpieczeń.

Każde ubezpieczenie osobno

Szkody w jednym ubezpieczeniu nie wpływają na zniżki w innych ubezpieczeniach. Klient otrzymuje zniżki osobno w OC, AC, ubezpieczeniu szyb czy assistance.

Kierowca, który często korzysta z usług pomocowych, takich jak holowanie, niekoniecznie musi powodować wypadki czy kolizje skutkujące szkodami u innych osób, a tym samym koniecznością wypłacania odszkodowania z ubezpieczenia OC. Podobnie klient, któremu przytrafiły się kilkakrotnie stłuczenia szyb, nie musi padać ofiarą kradzieży pojazdu.

A może minicasco?

Z wiekiem spada wartość samochodu i niektórzy kierowcy dochodzą do wniosku, że nie opłaca się dalej kupować ubezpieczenia autocasco. Wtedy jednak w razie zniszczenia czy kradzieży auta nie mogą liczyć na odszkodowanie. Do tego dochodzi przerwa w ubezpieczeniu. Zniżki kierowców, którzy zrezygnowali z AC i będą chcieli je kupić dla kolejnego samochodu, zmniejszą się lub całkowicie wygasną.

W takiej sytuacji zamiast pełnej wersji autocasco, możesz kupić to ubezpieczenie w węższym zakresie. Wybierz opcję bez ryzyka kradzieży (tańsze o około 15-20% od pełnego AC) albo minicasco (tańsze o 60-85% niż pełne AC). Rozwiązanie to pozwoli dalej zbierać zniżki za bezszkodową jazdę.

Zniżki przechodzą na kolejne auto

Zniżki w składce ubezpieczeniowej związane są z kierowcą, a nie z pojazdem. Historia szkód kierowcy jest niezależna od samochodu. Z tego względu wypracowane przez siebie zniżki zachowasz nawet wtedy, gdy zmienisz auto.

Jeżeli jeździsz bezszkodowo, czyli nie powodujesz szkód we własnym aucie (w przypadku autocasco), a także nie szkodzisz innym osobom oraz ich mieniu (w przypadku OC), to będziesz premiowany przez ubezpieczyciela niezależnie od tego, czy jeździsz jednym autem, czy też zmieniasz samochody.

 

Gabriel Niedziołko