Infolinia sprzedażowa | Pn-Pt: 8:00 - 20:00 | Sob: 9:00 - 17:00

Potrzebujesz ubezpieczenie? Zadzwoń
801 333 222 lub zamów rozmowę

Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym

Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym

  • Dodano:
  • Ocena:
    1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
    Loading...

Kim jesteśmy?

Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym (CPOP) to ekspercka jednostka założona przez Grupę ERGO Hestia do pomocy najbardziej poszkodowanym ofiarom wypadków, których sprawcą był kierowca posiadający ubezpieczenie OC ERGO Hestii.  Powstało już w 2009 roku, jako pierwsze tego typu  przedsięwzięcie w zakresie likwidacji szkód osobowych w Polsce, a jego działalność to naturalna konsekwencja strategii Grupy ERGO Hestia gwarantującej wszystkim ubezpieczonym Najwyższy Standard Ochrony. Od 1 czerwca 2015 r. CPOP działa na rynku jako niezależna spółka.

Co robimy?

Naszą misją jest oferowanie najciężej Poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych kompleksowych programów rehabilitacyjnych i aktywizujących, które pomagają im w jak najszybszym powrocie do aktywności fizycznej, społecznej i zawodowej.

Jak to robimy?

Poszkodowani, którzy zgłaszają się do CPOP, otrzymują pomoc dopasowaną do ich aktualnej sytuacji i potrzeb. Wszystkie elementy programu pomocy tworzone są indywidualnie, w oparciu o rozmowy z Poszkodowanym, wywiady lekarskie, rodzinne i środowiskowe oraz konsultacje psychologiczne.

Podstawowym i najważniejszym warunkiem powodzenia zaoferowanego przez nas programu rehabilitacyjnego jest jednak zawsze zgoda Poszkodowanego, jego zaufanie i zaangażowanie w proces rehabilitacji.

Należy również pamiętać, że Poszkodowany nie ponosi żadnych kosztów związanych z rehabilitacją w CPOP. Finansuje je ubezpieczyciel.

Z kim współpracujemy?

Eksperci ds. pomocy osobom poszkodowanym

CPOP powołało zespół 7 niezależnych ekspertów ds. pomocy osobom poszkodowanym, którzy są pierwszym kontaktem dla Poszkodowanych. W jak najkrótszym czasie po zgłoszeniu szkody składają Poszkodowanemu i jego rodzinie wizytę, podczas której zbierają wszelkie aktualne informacje na temat jego sytuacji zdrowotnej, rodzinnej, społecznej i zawodowej oraz udzielają wparcia informacyjnego. Na bazie zebranych informacji ustalają zapotrzebowanie Poszkodowanego i proponują określone rozwiązania z zakresu rehabilitacji medycznej oraz aktywizacji społeczno-zawodowej. Większość ekspertów jest licencjonowanymi psychologami, z doświadczeniem z zakresu coachingu, pedagogiki, doradztwa zawodowego, ratownictwa medycznego i pracy w placówkach socjalnych oraz w organizacjach pozarządowych, realizujących projekty dla osób niepełnosprawnych.

Rehabilitacja medyczna

W ramach rehabilitacji medycznej Poszkodowani uzyskują specjalistyczną pomoc w jednej ze współpracujących z nami klinik: Rehasport w Poznaniu, Koninie i Gdańsku oraz w jego licencjonowanych placówkach rehabilitacyjnych w całej Polsce, w Centrum Fizjoterapii Fizjofit w Gliwicach, w NeuroSanie w Gdyni i u jej rehabilitantów w centralnej i południowej Polsce oraz w Fabryce Zdrowia w Warszawie. Nad udaną rehabilitacją osób poszkodowanych czuwa grono wykwalifikowanych fachowców: chirurgów, ortopedów, fizjoterapeutów, neurologów psychiatrów, psychologów, neuropsychologów, psychotraumatologów, logopedów, i wielu innych.

Egzoszkielet: w uzasadnionych przypadkach włączamy do programu rehabilitację neurologiczną z wykorzystaniem egzoszkieletu – przenośnego bionicznego szkieletu przeznaczonego do rehabilitacji pacjentów z niedowładem kończyn dolnych. Trening w egzoszkielecie to forma  rehabilitacji chodu w oparciu o najnowsze osiągniecia techniki. Mogą w nim trenować pacjenci  po urazach rdzenia kręgowego, zarówno z całkowitym, jak i niepełnym przerwaniem.

Aktywizacja społeczno- zawodowa

Po zakończeniu procesu leczenia i rehabilitacji w ramach Indywidualnego Planu Pomocy proponujemy także Poszkodowanym aktywizację społeczno-zawodową, prowadzoną przy udziale Fundacji Integralia zajmującej się integracją zawodową osób niepełnosprawnych, a nadzorowaną przez ekspertów CPOP. Poszkodowani w ramach wsparcia mogą liczyć na pomoc terapeutów zajęciowych, life coachów, doradców zawodowych i pośredników pracy. Dodatkowo, staramy się włączyć w proces powrotu Poszkodowanego do społeczeństwa inne podmioty i instytucje specjalizujące się w tym zakresie, np. organizacje rządowe i pozarządowe, fundacje, stowarzyszenia, itp.

Komu już pomogliśmy?

W ciągu 6 lat naszej działalności:
260 Poszkodowanym zaproponowaliśmy indywidualne programy rehabilitacyjne
85 Poszkodowanych w pełni zrehabilitowaliśmy
60 Poszkodowanych jest w trakcie rehabilitacji

Poznaj historie Poszkodowanych:

Najważniejsza jest rodzina – historia Zbigniewa Piwko:

Drugie życie Renaty – historia Renaty Bomby:

Nie ma co lamentować – historia Pawła Piskorka:

#MamWyzwanie – historia Tomka Kowalskiego (patrz zakładka #MamWyzwanie).

Więcej informacji na temat Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym na stronie http://cpop.pl/.