Infolinia sprzedażowa | Pn-Pt: 8:00 - 21:00 | Sob-Ndz: 9:00 - 21:00

Potrzebujesz ubezpieczenie? Zadzwoń
801 333 222 lub zamów rozmowę

ubezpieczenie komunikacyjne za granicą – mtu24.pl

Jak czuć się bezpiecznie podróżując za granicą?

ubezpieczenie komunikacyjne za granicą – mtu24.pl

Jak czuć się bezpiecznie podróżując za granicą?

  • Dodano:
  • Ocena:
    1 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 5
    Loading...

Wyjazd na wakacje, jak każda inna aktywność, wiąże się z ryzykiem. Ale czy to oznacza, że masz siedzieć w domu? W żadnym wypadku! Podpowiadamy, jak zminimalizować ryzyko nieszczęśliwych zdarzeń podczas zagranicznego urlopu.

Lubisz wypoczywać za granicą? Pewnie wiesz, że na wakacjach różne rzeczy mogą się zdarzyć. Twoje auto może zepsuć na górskiej drodze w Szwajcarii, możesz mieć stłuczkę w Niemczech czy Francji, skręcić nogę na wycieczce w Alpach albo zachorować w Egipcie.

Nie ma takiej polisy, która uchroni Cię przed niemiłymi przygodami, ale ubezpieczenie może wyeliminować lub znacznie zmniejszyć negatywne finansowe skutki takich zdarzeń.

Auto pod ochroną

Przed wyjazdem na wakacje własnym samochodem powinieneś sprawdzić dwie rzeczy: czy stan techniczny pojazdu jest odpowiedni do zaplanowanej wyprawy oraz czy ubezpieczenie samochodu zapewni Ci pomoc w razie wszystkich nieszczęśliwych zdarzeń.

Dobra polisa to nie tylko OC (bądź Zielona Karta), autocasco obejmujące kraje, do których się wybierasz i NNW, ale także assistance. Podczas zagranicznych wojaży assistance nabiera szczególnego znaczenia. Czy wiesz, co zrobisz, kiedy samochód zepsuje Ci się na drodze we Francji albo utknie na przełęczy w Alpach? Gdzie będziesz szukał warsztatu oraz noclegu dla siebie i rodziny? Jeśli będziesz miał assistance (z zakresem ochrony obejmującym kraj, w którym jesteś), ubezpieczyciel nie zostawi Cię bez pomocy. Wystarczy jeden telefon do centrum alarmowego, a będziesz miał zapewnione holowanie, organizację naprawy auta oraz noclegi.

[Zamów rozmowę regulamin=’http://www.mtu24.pl/regulamin/’ text=’Nie masz czasu samodzielnie wyliczyć składki? Zrobimy to za Ciebie!’ type=’post’ mail=’procsprzedaz@procontact.pl’]

Na wypadek choroby

Zmiana klimatu, specyficzna kuchnia i zwiększona aktywność – to wszystko sprawia, że w podróży czy na wakacjach częściej mamy problemy ze zdrowiem.

Z tego powodu polisa turystyczna, którą zabierasz ze sobą na wakacje, powinna zawierać ubezpieczenie kosztów leczenia. Suma ubezpieczenia musi być dopasowana do kraju, do którego się wybierasz. Koszty leczenia w Tajlandii są zupełnie inne niż koszty leczenia w USA czy Kanadzie.

Jeżeli chorujesz przewlekle, to za zapłatą dodatkowej składki możesz rozszerzyć ochronę o zaostrzenie i następstwa chorób przewlekłych, w przeciwnym wypadku ubezpieczenie nie będzie obejmowało takich zdarzeń. Cukrzyca, nowotwory, epilepsja, silne alergie, niedoczynność tarczycy to choroby, które dotykają także ludzi młodych. Jeśli na nie cierpisz, musisz się więc dodatkowo zabezpieczyć.

[Oblicz składkę url=’https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam’ text=’Oblicz składkę ubezpieczenia <em>OC+AC</em> wraz z <em>NNW</em> w mniej niż <em>minutę</em>’]

Nie tylko Koszty Leczenia

Polisa turystyczna to nie tylko ochrona na wypadek chorób. Oprócz kosztów leczenia dobre ubezpieczenie powinno także obejmować dodatkowe elementy dopasowane do Twoich potrzeb:

  • ubezpieczenie NNW zapewni pieniądze w razie nieszczęśliwego wypadku,
  • ubezpieczenie kosztów poszukiwania i ratownictwa sprawi, że musisz płacić za pomoc, której ratownicy udzielą Ci w czasie wycieczek górskich, gdy zabłądzisz na pustyni albo będziesz mieć wypadek na morzu,
  • jeżeli podczas wyjazdu planujesz pracę zarobkową albo uprawianie sportu, powinieneś objąć te aktywności dodatkową ochroną,
  • ubezpieczenie OC w życiu prywatnym zabezpieczy Cię na wypadek szkód, które Ty możesz wyrządzić innym osobom. W niektórych krajach, np. w państwach Europy Zachodniej i USA poszkodowani skutecznie dochodzą swoich praw, a odszkodowania są bardzo wysokie. Wpadniesz na kogoś na nartach wodnych, rzucisz piłką, która trafi w czyjeś okna czy wylejesz zupę na czyjąś sukienkę – w takich sytuacjach ubezpieczyciel wypłaci za Ciebie odszkodowanie. Co ważne, polisa ta może objąć ochroną także szkody, które wyrządzą Twoje dzieci albo zwierzęta.

Ubezpieczenia nie ochronią Cię przed niemiłymi przygodami, ale dzięki nim podróżowanie będzie łatwiejsze, a nieszczęśliwe zdarzenia nie będą miały wpływu na Twoje finanse. Z tego powodu przed wyjazdem zatroszcz się o odpowiednią ochronę, kupując polisy dopasowane do swoich potrzeb.