Infolinia sprzedażowa | Pn-Pt: 8:00 - 21:00 | Sob-Ndz: 9:00 - 21:00

Potrzebujesz ubezpieczenie? Zadzwoń
801 333 222 lub zamów rozmowę

oblicz składkę oc, obliczanie oc mtu24

Oblicz składkę OC samodzielnie – jak to zrobić?

oblicz składkę oc, obliczanie oc mtu24

Oblicz składkę OC samodzielnie – jak to zrobić?

 • Dodano:
 • Autor: Gabriel Niedziołko
 • Ocena:
  2 votes, average: 4,50 out of 52 votes, average: 4,50 out of 52 votes, average: 4,50 out of 52 votes, average: 4,50 out of 52 votes, average: 4,50 out of 5
  Loading...

Składkę możesz obliczyć samodzielnie korzystając ze strony internetowej Grupy ERGO Hestia mtu24.pl. Zajmie Ci to nie więcej niż minutę.

Jeżeli masz samochód, to musisz też mieć polisę OC. Zakup tego ubezpieczenia jest niezwykle prosty. Wystarczy, że weźmiesz dowód rejestracyjny pojazdu, usiądziesz w fotelu i klikniesz tutaj

Już w ciągu niecałej minuty poznasz cenę swojej polisy.

 Jak działa kalkulator?

Nie każdy kierowca za ubezpieczenia płaci tyle samo. Cena jest pochodną ryzyka, jakie wiąże się z danym kierowcą. Każdy ubezpieczyciel sam określa, jakie czynniki bierze pod uwagę, jednak regułą jest, że im dłużej kierowca jeździ bez żadnych wypadków ani kolizji , tym polisa dla niego będzie tańsza.

Kalkulator mtu24.pl pozwala dopasować cenę ubezpieczenia do ryzyka konkretnego kierowcy. Bierze on pod  uwagę zarówno informacje o pojeździe, jak i o kierowcy, który będzie nim jeździł.

Tylko pięć kroków

Aby obliczyć swoją stawkę OC musisz wykonać pięć prostych kroków:

 Pierwszy krok – wybierz z listy szczegółowe dane pojazdu, takie jak:

 • rok produkcji,
 • marka,
 • model,
 • typ nadwozia,
 • pojemność silnika [cm3].

mtu24.pl korzysta ze słownika pojazdów Eurotax. Po wybraniu danych auta pojawi się zdjęcie wybranego samochodu. Możesz się upewnić czy wszystkie dane w formularzu są podane prawidłowo.

Dalej system poprosi Cię o podanie danych ubezpieczonego, który jest jednocześnie właścicielem pojazdu – osobą wpisaną do dowodu rejestracyjnego.

Na tym etapie musisz też poinformować o swojej historii szkodowej. W kolejne rubryczki wpisujesz datę urodzenia, datę uzyskania prawa jazdy i uzupełniasz pola dotyczące historii szkód – łączny okres bezszkodowego ubezpieczenia OC w ostatnich 5 latach. Oznacza to czas/okres w ostatnich 5 latach, w których nie doszło do żadnego zdarzenia z Twojej winy. Przykładowo: jeżeli od ostatniego wypadku do dzisiaj minęły 3 lata – zaznacz opcję nr 3.

W kolejnym polu zapytamy Cię ile szkód z OC spowodowałeś w ostatnich 2 latach. Jeżeli w tym miejscu pojawi się jakakolwiek wartość, poprzednia rubryka musi mieć wartość zero. Następnie uzupełnij dane kontaktowe:

 • numer telefonu,
 • adres e-mail,
 • kod pocztowy,
 • jeśli posiadasz to również kod promocyjny.

Poniżej znajduje się pole „Potwierdź dodatkowe założenia”. Zaznaczyliśmy tam domyślne założenia dla Twojego ubezpieczenia. Ich zmiana może spowodować zablokowanie się ścieżki i prośbę o podanie Twojego numeru telefonu – dzięki niemu nasz konsultant będzie mógł dobrać dla Ciebie indywidualną ofertę.

Drugi  krok – teraz zobaczysz cenę polisy. Jeśli samochód kwalifikuje się do usługi autocasco, system przedstawi również propozycję oferty na pakiet OC + AC.

Prezentujemy ofertę ubezpieczenia OC oraz propozycję ceny autocasco – jest to najniższe możliwa cena za AC dla wpisanych danych.

Składka jest już obliczona. Teraz wiesz, ile będzie kosztować Twoje ubezpieczenie.

Chcesz podróżować jeszcze bezpieczniej? Skorzystaj z dodatkowych produktów:

Możliwość wyboru rat

Trzeci krok – teraz czas na szczegółowe informacje o ubezpieczonym (właścicielu pojazdu) oraz o współwłaścicielach, jeśli tacy występują.

Czwarty krok – system poprosi Cię o podanie szczegółowych danych pojazdu, takich jak numer rejestracyjny, VIN oraz wersja pojazdu, liczba drzwi lub przebieg.

Piąty krok – Pora na opłacenie składki. Dostępne są trzy metody płatności: karta płatnicza, ePrzelew oraz przekaz pocztowy. Klikasz w przycisk „Kup polisę”, a system wystawia polisę, która będzie dostępna do pobrania z eKonta ERGO Hestii (www.ekonto.ergohestia.pl; login i hasło do eKonta są identyczne jak do systemu mtu24.pl). Polisę oraz wszystkie dokumenty prześlemy również na Twój adres e-mail.

Zdarzenie losowe to jest w ubezpieczeniach coś zupełnie innego niż bezszkodowa jazda, zdarzenie losowe jest działaniem niezależnym od człowieka,  jest to np. pożar albo powódź. Bez wypadków to nie to samo co jazda bezszkodowa, szkoda może powstać także na skutek wjechania w dziurę w drodze czy kradzieży, wypadek ma miejsce wtedy, gdy są ofiary w ludziach.

Gabriel Niedziołko