Infolinia sprzedażowa | Pn-Pt: 8:00 - 21:00 | Sob-Ndz: 9:00 - 21:00

Potrzebujesz ubezpieczenie? Zadzwoń
801 333 222 lub zamów rozmowę

Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie AC

  • Dodano:
  • Ocena:
    1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
    Loading...

Ubezpieczenie AC (Autocasco)

Autocasco to ubezpieczenie pojazdów mechanicznych od utraty, zniszczenia lub uszkodzenia. Jest to usługa, w ramach której chronimy wskazany w polisie pojazd, jeśli zostanie uszkodzony lub skradziony. Celem jest zrekompensowanie kosztów jakie w innej sytuacji musiałbyś ponieść samodzielnie, narażając się na duże wydatki.

Kiedy przysługuje ci odszkodowanie?

W zakresie ochrony znajdują się następujące sytuacje:

1) zderzenie się pojazdów,
2) nagłe działanie siły mechanicznej w chwili zetknięcia się pojazdu z osobami, zwierzętami lub przedmiotami pochodzącymi z zewnątrz pojazdu,
3) bezpośrednie działanie osób trzecich na pojazd,
4) zderzenie się sprzętu sportowego, przewożonego na bagażniku zewnętrznym, z przedmiotami z zewnątrz pojazdu,
5) pożar, wybuch, zatopienie oraz nagłe działanie sił przyrody oraz nagłe działanie czynnika termicznego lub chemicznego z zewnątrz pojazdu,
6) kradzież samochodu, jeśli opłacisz dodatkową składkę z tego tytułu oraz będziesz miał zainstalowane odpowiednie urządzenia zabezpieczające przed kradzieżą (ilość urządzeń zabezpieczających uzależniamy od wartości auta).

Ubezpieczenie autocasco zawiera się na podstawie ogólnych warunków ubezpieczenia (OWU), czyli wszystkich zasad na jakich udzielamy ochrony. W dokumencie tym opisany jest między innymi zakres ochrony, czyli kiedy otrzymasz odszkodowanie, a także co musisz zrobić po zajściu szkody. Jeżeli chcesz otrzymać odszkodowanie w razie zajścia wymienionych powyżej zdarzeń, musisz pamiętać, że podczas powstania szkody nie mogą wystąpić żadne z sytuacji opisanych w paragrafie 6 OWU AC noszącym tytuł „Za co nie zapłacimy odszkodowania”.

[Zamów rozmowę regulamin=’http://www.mtu24.pl/regulamin/’ text=’Chcesz ochronić się przed konsekwencjami spowodowania kolizji?’ type=’post’ mail=’procsprzedaz@procontact.pl’]

Wielu z wymienionych tam sytuacji można bardzo łatwo uniknąć (np. nie prowadzić samochodu po spożyciu alkoholu i pilnować, aby osoba kierująca autem posiadała wymagane uprawnienia do prowadzenia tego typu pojazdów).

Ile pieniędzy możesz odzyskać kupując ubezpieczenie AC?

Samochód wymieniony w polisie wraz z zaznaczonym przy wyliczaniu składki wyposażeniem ubezpieczony jest do kwoty równej jego wartości rynkowej w dniu zawarcia umowy. Wartość ta ustalana jest na podstawie informacji otrzymanych od Ciebie podczas wypełniania formularza zakupowego. Obliczamy ją korzystając z niezależnych źródeł wyceny. Jest to maksymalna wysokość odszkodowania, jaka może zostać wypłacona. Pamiętaj jednak, że pojazd ubezpieczony jest do aktualnej wartości rynkowej, co oznacza, że pod koniec okresu ubezpieczenia jego wartość będzie niższa niż na początku.

[Oblicz składkę url=’https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam’ text=’Oblicz składkę ubezpieczenia OC w mniej niż <em>minutę</em>’]

Ubezpieczenie autocasco jest dobrowolne, ale jego zakup gwarantuje komfort i poczucie bezpieczeństwa. Dzięki tej polisie po kolizji czy uszkodzeniu przez kogoś auta, nie trzeba wydawać pieniędzy na naprawę z własnej kieszeni, a dodatkowo zyskuje się profesjonalne wsparcie w załatwianiu wszelkich formalności.