Inne

Jak oszczędzić na OC?

5 rzeczy, o których warto pamiętać

8 września 2017

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich pojazdów poruszających się po drogach publicznych, a jego zakres reguluje ustawa – podstawowym kryterium przy jego wyborze jest więc wysokość składki. Przy ubezpieczeniu AC czynników decydujących jest więcej – ale cena wciąż pozostaje nad wyraz istotna. Jak uzyskać najniższą składkę, zapewniając jednocześnie sobie i swojemu pojazdowi maksymalny zakres ochrony?

Bezszkodowa jazda = większe zniżki na OC i AC

Jazda bez wypadków i stłuczek? To nie tylko możliwe, ale również bardzo opłacalne. Za każdy rok bezszkodowej jazdy otrzymasz zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne.Składki kalkulowane są na podstawie ryzyka spowodowania szkody przez właściciela pojazdu i ewentualnie przez innych kierowców. Pod uwagę bierze się kilka czynników, m.in. miejsce rejestracji i przebieg historii jazdy wszystkich podanych przy ubezpieczeniu kierowców.

Każdy rok bezszkodowej jazdy jest nagradzany zniżkami. Dotyczy to zarówno ubezpieczenia OC, jak i AC. Cena polisy zależy od ryzyka, które wiąże się z prawdopodobieństwem wystąpienia zdarzenia oraz ewentualnymi konsekwencjami. Poziom zniżek za rok bezszkodowej jazdy może być różny i zależy od ubezpieczyciela.

Już milion Polaków wybrało mtu24.pl - Dołącz do nas!

Zniżki za bezpieczną jazdę osoby z najbliższej rodziny lub partnera

Może się zdarzyć, że jeden pojazd będzie miał kilku użytkowników np. członków rodziny lub partnera. Zniżki wypracowujesz samodzielnie, ale jeśli Twoim samochodem jeżdżą inne osoby, w mtu24.pl bierzemy pod uwagę korzystniejsze zniżki. Jeżeli więc spowodowałeś w ciągu ostatnich kilku lat trzy stłuczki, a drugi użytkownik tylko jedną, wówczas przy wyliczaniu zniżek weźmiemy pod uwagę historię szkodową drugiego użytkownika samochodu.

To rozwiązanie korzystne, gdyż składka będzie dopasowana do osoby, która ma mniej szkód na swoim koncie, a z drugiej strony, wszyscy użytkownicy auta pracują niezależnie na swoje historie szkodowe. Jeśli Ty nie będziesz miał wypadku ani kolizji, zyskasz zniżki w kolejnym roku ubezpieczenia niezależnie od szkodowości pozostałych użytkowników auta.